eTaşın ile Anahtar Teslim Taşınmaya Hazır Mısınız?
Güvenilir nakliyeciler ile ev ofis taşıma ve depolama artık çok kolay.
House

Ev Taşıma

Ofis Taşıma

log_Artboard 2 copy 4

Depolama

1. Adım
2. Adım
3. Adım
4. Adım
5. Adım

Daha Önce Bulunmadığınız Bir Şehre Taşınırken Bilmeniz Gerekenler

Ev taşıma, her insanın hayatı boyunca en az bir kez yaşadığı kimi zaman zorlu kimi zaman sıkıntılı durumlardan biridir. Taşınma işlemi, özellikle daha önce bulunulmayan bir şehre gerçekleşecekse bu süreç daha zorlu bir hal alabilir. Taşınmayı düşünenlerin yaptığı ilk hatalardan biri de evlerini taşayacakları şehri iyice araştırma yapmadan taşınma işlemlerini başlatmaktır. Bu yazımızda daha önce bulunmadığınız bir şehre taşınırken bilmeniz gerekenleri sizler için listeledik.

Taşınacağınız Şehir İyi Tanıyın!

Yaşam standartları değiştikçe yaşanılan şehirden beklentilerde o denli değişmektedir. Bu nedenledir ki özellikle büyük şehre taşınmak, daha çok imkana ulaşmak için daha önce görmediğiniz veya yaşamadığımız bir şehre taşınmak isteyebilirsiniz. Bu doğrultuda taşınmaya karar verdiğiniz şehri detaylı bir şekilde bilmiyorsanız, taşınacağınız şehirle ilgili önceden araştırma yapmak öncelikleriniz arasında olmalıdır. Şehrin trafik durumu, kültür sanat etkinlikleri, doğal alanları, belediye etkinlikleri gibi bilgiler seçtiğiniz veya seçeceğiniz şehre daha sıcak bakmanızı sağlayacaktır. Bu tarz bilgiler edinmek için orada yaşayan veya yakın dönemde yaşamış bir arkadaşınız var ise ona danışabilir, kısa süreli seyahatler düzenleyerek şehri yaşamaya ve öğrenmeye çalışabilirsiniz.

Semtini Keşfet!

Taşınmak istediğiniz semti detaylı bir şekilde araştırmak, taşınma öncesi çıkabilecek sorunları ortadan kaldıracaktır. Yakınlarda hangi okulların, bankaların, restoranların ve pazar yerlerinin olduğunu öğrenmek seçiminizi değiştirebilir. Bu gibi etkenler semtinizi seçmenizde veya çoktan seçim yapmanız halinde duruma hazırlıklı olmanızı sağlar. Evden eve nakliyat sürecinin daha kolay olması için cadde ve sokak yönlerine ve genişliklerini de kontrol etmeniz araç giriş ve çıkışları için size kısa vadede kolaylık sağlayabilir.

Planlı/Düzenli Toparlanma

Nakliye gününden önce eşyalarınızı hazırlamanız sizin için büyük bir avantaj sağlar. Eşyalarınızı paketleme esnasında gruplandırarak ve üstlerine isimlerini yazmak ev taşıma zamanınızın kolaylıkla yönetilmesini sağlayacaktır. Kırılıcak olan eşyalarınızı eğer küçük eşyalarsa yanınızda taşımanızda fayda olurken, özel eşyalarınızı belirlemeli ve yanınızda taşımanız bir sorun ile karşılaşmanızı engelleyecektir. Taşınma sürecinde detaylı ev taşıma süreci için rehber olacak yazımızı da okuyabilirsiniz.

Toplu Ulaşım İmkanları

Bir diğer önemli olan konuda taşınmanın ardından şehir içi ulaşım konusunda bilgi sahibi olmaktır. Şehrin toplu ulaşım alt yapısını, metro ağlarını, aktarma noktalarını öğrenmeniz alışma sürecinde harcayacağınız vakti azaltmak için mükemmel bir yoldur.

Nakliyat Firmasının Seçimi

Başka bir şehre taşınmayı düşünüyorsanız nakliyat firmanızı önce birtakım kriterlere bağlı olarak değerlendirmenizde fayda var. Sonuçta; birçok farklı kişiden olumlu yorum almış, sigorta-sözleşme konusunda disiplinli davranan büyük ve köklü nakliyat şirketleri, size daha iyi ve güvenilir bir taşıma hizmeti sunacaktır. Kısaca yeni bir şehre taşınma sürecinde en önemli etkenlerden biri seçeceğiniz nakliyat firmasıdır. Özellikle şehirlerarası nakliyat konusunda öne çıkan ve işini iyi yapan bir firma bulmak size oldukça rahatlatacak ve işlerinizi kolaylaştıracaktır. Yukarıda bahsedildiği gibi tüm bilgiler öneri niteliği taşısa da nakliye şirketiniz bunu eyleme geçirecek araç olacaktır. Anlaştığınız nakliyat firmasının kurumsal yapıda olması taşınma sürecinizi rahatlatmak için en önemli etken.

Ayrıca, taşınma için daha çok bilgi etmek isterseniz eTaşın Detaylı Ev Taşıma Rehberi yazımızı okuyabilirsiniz.

Sizde güvenilir bir firma arıyorsanız eTaşın’ın sitesini ziyaret ederek profesyonel müşteri temsilcilerimizle yapacağınız görüşmeler sonucunda güven açısından size uygun bir firma bulabilir, hızlıca fiyat alabilirsiniz. etaşın’ın sunduğu özel hizmetlerden de yararlanmanız mümkün. Anahtar teslim taşıma seçeneğiyle ister başka bir şehirlerarası evden eve nakliyat konusunda ister şehir içi evden eve nakliyat konusunda taşınma sürecini sizler için kolaylaştıran eTaşın, yeni evinize geçmeden evi temizler, gereken beyaz eşya tesisat işlemlerini halleder ve kırılabilecek veya zarar görecek eşyalarınızı sigortalar, siz sadece yeni evinizin keyfini çıkarırsınız. Şimdi teklif alın!

eTaşın Olarak Nasıl Çalışırız?

eTaşın ile taşınma süreciniz bir bütün olarak ele alınır. Nasıl mı?

Taşınma bilgilerinizi girin

Aşağı Ok

Almak istediğiniz ek hizmetleri seçin

Aşağı Ok

Size özel teklifi anında görün ve onaylayın

Müşteri Yorumları

eTaşın ile taşınma süreciniz bir bütün olarak ele alınır. Nasıl mı?

Kemal T.
Istanbul / Anadolu
İlk defa internet üzerinden evden eve nakliye hizmeti aldım. Eşyalarımın paketlenmesinden evimin temizliğine kadar her şey gayet güzeldi, hiçbir sorun yaşamadım. Eşim kapı kilidinin değişmesi konusunda hassastı. Site üzerinden bu hizmeti de satın almış olmamız bizi çok memnun etti. Her şey için teşekkürler.