eTaşın ile Anahtar Teslim Taşınmaya Hazır Mısınız?
Güvenilir nakliyeciler ile ev ofis taşıma ve depolama artık çok kolay.
House

Ev Taşıma

Ofis Taşıma

log_Artboard 2 copy 4

Depolama

1. Adım
2. Adım
3. Adım
4. Adım
5. Adım

Ev Taşıma Sonrası Yeni Evde İlk Gün Adımları

Ev taşıma sürecinin son aşamasını da atlattıktan sonra muhtemelen kendinizi bir sürü koli ile yeni evinizde bulacaksınız. Ancak sizin için hazırladığımız bu yazıda böyle bir günü kolayca atlatmanızı sağlayacak adımları listeledik bile!

Ev taşıma süreci başından sonuna kadar zahmetli olabilir. Yeni eve taşınmakla da süreç bitmiş sayılmaz. Yerleşme de en önemli ve hızla atlatılması gereken aşamalardan biri. Bu yüzden de alanında uzman eTaşın olarak, sizin için ilk günü kolayca geçirmenizi ve pratik bir şekilde yerleşmenizi sağlayacak tavsiyeleri hazırladık.

Kolileri Açmadan Sıralayın

Daha toplanmaya başlarken kolilerin üzerinize içinde neler olduğuna dair not aldıysanız işin büyük kısmını hallettiniz demektir. Koliler yeni eve geldikten sonra da olabildiğince her koliyi ait olduğu alana koymaya çalışın. Hepsini tek bir alana yığmanız halinde evin içinde odadan odaya taşımak zorunda kalabilirsiniz.

Eşyaları Kontrol Edin

Koliler eve girmeye başladığı andan itibaren kolilerinizi açıp içindeki eşyaları hızlıca kontrol etmenizde fayda var. Herhangi bir hasarın olup olmadığını nakliye firması mahalden ayrılmadan önce öğrenmeniz gereken işlemi yapmanızı kolaylaştırır.

Yavaş Hareket Edin

Zaten ev taşıma sürecinin tüm zorlu aşamalarını yaşadınız; bu yüzden çok acele etmeyin. İlk açmanız gereken koliler birincil ihtiyaçlarınızı karşılayacak eşyaların olduğu koliler olmalı. Bunların başında da genellikle banyo ve mutfak eşyaları gelir. Ancak bunları bile kendi içinde kategorize edebilirsiniz. Örneğin; bardak ve fincanları çıkarmak tencereleri çıkarmaktan daha önce gelmelidir. Ya da kozmetik ürünlerinizden önce tuvalet kağıdı, havlu ve sabunu çıkarmak daha rahat olmanızı sağlayabilir.

Gıdayı Unutmayın

Ev taşıma süreçlerinde taşınma zamanına kadar evdeki gıdayı tüketmek en mantıklısıdır ancak bunun mümkün olmadığı durumlar olabiliyor. Eğer koliler içinde gıda malzemeleri varsa bunları dolaba yerleştirmek de öncelikleriniz arasında olabilir. Özellikle sıcak yaz günlerinde bunu hemen halletmeniz bozulmalarını önler.

Yatak Odasını Unutmayın

Genellikle ev taşıma süreçlerinde günün nasıl bittiğini anlamazsınız bile. Yatak odasının minimum seviyede de olsa uyumaya hazır halde olması istediğiniz zaman yatağa kendinizi bırakmanızı sağlayabilir. Bu yüzden tül olmasa bile perdeleri takmak, yatak çarşaflarını ve uyurken giyeceğiniz kıyafetleri çıkarmak hemen dinlenmeye geçmenizi kolaylaştırır.

Ertesi Güne Başlangıcı Kolaylaştırın

Ertesi gün kalktığınız zaman duş almak sizin için kaçınılmazsa birkaç kıyafetinizi, bornoz ya da havlunuzu çıkarmak da iyi olabilir. Böylelikle uyuyup dinlendikten sonra taptaze bir başlangıç yapmanız da mümkün olur.

Eğer kolilerinizi açmak ve evinize yerleşmek için planlı bir yol izlerseniz yerleşmeniz çok kolay olacaktır. Süreci başından beri daha iyi yönetmek adına tavsiyeye ihtiyacınız varsa Detaylı Ev Taşıma Rehberi’mize de göz atabilirsiniz.

Bununla birlikte ev taşıma sürecinde güvenilir bir hizmet istiyorsanız da eTaşın’dan hemen teklif alabilirsiniz!

eTaşın Olarak Nasıl Çalışırız?

eTaşın ile taşınma süreciniz bir bütün olarak ele alınır. Nasıl mı?

Taşınma bilgilerinizi girin

Aşağı Ok

Almak istediğiniz ek hizmetleri seçin

Aşağı Ok

Size özel teklifi anında görün ve onaylayın

Müşteri Yorumları

eTaşın ile taşınma süreciniz bir bütün olarak ele alınır. Nasıl mı?

Kemal T.
Istanbul / Anadolu
İlk defa internet üzerinden evden eve nakliye hizmeti aldım. Eşyalarımın paketlenmesinden evimin temizliğine kadar her şey gayet güzeldi, hiçbir sorun yaşamadım. Eşim kapı kilidinin değişmesi konusunda hassastı. Site üzerinden bu hizmeti de satın almış olmamız bizi çok memnun etti. Her şey için teşekkürler.