eTaşın ile Anahtar Teslim Taşınmaya Hazır Mısınız?
Güvenilir nakliyeciler ile ev ofis taşıma ve depolama artık çok kolay.
House

Ev Taşıma

Ofis Taşıma

log_Artboard 2 copy 4

Depolama

1. Adım
2. Adım
3. Adım
4. Adım
5. Adım

İzmir’in Yaşanılası Köyleri

İzmir, Türkiye’nin gözde şehirlerinden birisidir. İçinde bulundurduğu tarihi yerler, doğal güzellikler ve birbirinden güzel köyleriyle çoğu kişiyi etkilemekle kalmayıp şehrin güzellikleri sayesinde şehirler arası taşınmada da en çok tercih edilen yerlerden bir tanesi haline gelmiştir. Şehrin içinde bulunan köyler fotoğraf çekmeyi, doğayla iç içe olmayı seven ve organik ürünler bulmak isteyenlerin uğrak noktalarından biri olmuştur. Birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış olan İzmir’in köyleri emekli olup güzel bir köye yerleşeceğim diyen kişilerin ya da şehir hayatının kasvetinden sıkılanların ilgisini çekip kendisine hayran bırakan türdendir.

Bu köylerden bazıları şunlardır;

  • Şirince Köyü
  • Bademler Köyü
  • Barbaros Köyü
  • Germiyan Köyü
  • Saip Köyü

Şirince Köyü

İzmir’in en popüler köylerinden biri olan Şirince her yıl köyünde binlerce turist ağırlamaktadır. Şirince’de deniz olmasa da ülkemizde en çok tercih edilen köyler arasında ilk 10 içinde sayılabilir. İnsanların bu denli cazip bulmasının bir sebebi de pahalı bir tatil köyü olmayıp her bütçeye uygun olmasıdır. Gezilecek en ünlü yerleri arasında eski Rum evleri ve bağlar vardır. Özellikle İzmir ve çevresinden yoğun bir talep alan köy, ticaret ve sirkülasyon bakımından çok zengindir.

Bademler Köyü

Tarihi 300 yıl öncesine uzanan köyün önemi, ülkemizde tiyatrosu olan ilk ve tek köy olmasıdır. 1963 yılında Berlin Film Festivali’nde Altın Ayı ödülü alan Susuz Yaz adlı film bu köyde çekilmiştir. Belki de  köyde okuma yazma bilmeyen tek kişi bile olmamasının etkisi görülmektedir. Bununla sınırlı kalmayan Bademeler Köyü’nün Çocuk Oyuncakları Müzesi adına sahip müzesi de bulunmaktadır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ise en temiz köy olarak seçilmiştir.

Barbaros Köyü

Gözlerden uzak ve kafa dinlemek için ideal olan bu köy günümüzde tatilcilerin uğrak noktalarından biridir. Köyün girişinde bir anıt bulunur bu anıt Barbaros Köyü’nden Çanakkale Savaşı’na gidip şehit olan askerler için yapılmıştır. Kendilerine aitte Oyuk Korkuluk Festivali vardır. Çatkapı Evleri adı verdikleri evleri ise görülmeye değerdir. Bu evlerde belli bir ücret vererek hem kalabilir hem de karnınızı doyurabilirsiniz.

Germiyan Köyü

Beyaz evleri ve duvarlarında bulunan rengarenk çizimlerle ünlü olan bu köy görenleri heyecanlandıran bir atmosfere sahiptir. Bu köyün diğer önemli ve can alıcı özelliği ise ‘’Slow Food’’ kapsamında bu unvana sahip ürünlerinin olmasıdır. Yani tarım faaliyetlerinde kimyasal kullanmayarak tamamen geleneksel ve organik tarım yapılmaktadır. Ekşi mayalı ekmek, Kopanisti peyniri ve köy kahvesinde bulunan bitki çayları meşhur lezzetlerindendir.

Saip Köyü

Geçmişte Rumların ve Türklerin barış ve sükûnet içinde yaşadıkları bu köy, mübadeleden sonra yerini mutsuzluğa bırakmıştır. Zamanında ticaret merkeziyken azalan nüfustan ötürü ticaretteki kazancını kaybetmiştir. Günümüzde ise köy halkı geçimini tarım, hayvancılıktan kazanmaktadır. Yöresel lezzetler bakımından zengin olan bu köyün en ünlü yeri kır kahvesidir ve çok meşhurdur. Kır kahvesinde kadınların elleriyle yaptığı 40 çeşit reçel ve Osmanlı şerbetleri bulunmaktadır. Bir tek yeme içme ile değil sanatsal faaliyetlerin de  Kır kahvesinde gerçekleştirilmesi sebebiyle kır kahvesi değerlidir.

Siz de bu tarz köylere taşınmak isterseniz veya düşündüğünüz bir İzmir’e taşınma planınız varsa eTaşın’ı tercih edebilirsiniz. Başlangıç noktası olarak İzmir’i varış içinde gitmek istediğiniz köyü seçerek İzmir evden eve nakliyat seçeneğiyle profesyonel ekiplerimiz size en uygun fiyatları iletir. Ancak bazı müşteriler taşınma konusunda eşyalarının kırılması ya da çalınmasından endişe duyar ancak eTaşın ekipleri İzmir evden eve nakliye konusunda bütün firmaları detaylıca araştırıp sizin için güvenilir firmaları bulmaya özen gösterir ve sorunsuz bir şekilde anahtar teslim taşımacılığınız gerçekleştirilir.

eTaşın Olarak Nasıl Çalışırız?

eTaşın ile taşınma süreciniz bir bütün olarak ele alınır. Nasıl mı?

Taşınma bilgilerinizi girin

Aşağı Ok

Almak istediğiniz ek hizmetleri seçin

Aşağı Ok

Size özel teklifi anında görün ve onaylayın

Müşteri Yorumları

eTaşın ile taşınma süreciniz bir bütün olarak ele alınır. Nasıl mı?

Kemal T.
Istanbul / Anadolu
İlk defa internet üzerinden evden eve nakliye hizmeti aldım. Eşyalarımın paketlenmesinden evimin temizliğine kadar her şey gayet güzeldi, hiçbir sorun yaşamadım. Eşim kapı kilidinin değişmesi konusunda hassastı. Site üzerinden bu hizmeti de satın almış olmamız bizi çok memnun etti. Her şey için teşekkürler.