eTaşın ile Anahtar Teslim Taşınmaya Hazır Mısınız?
Güvenilir nakliyeciler ile ev ofis taşıma ve depolama artık çok kolay.
House

Ev Taşıma

Ofis Taşıma

log_Artboard 2 copy 4

Depolama

1. Adım
2. Adım
3. Adım
4. Adım
5. Adım

Sokağa Çıkma Yasağında Ev Taşıma İzni

Pandemi başladığından beri vaka sayıları ve ölüm oranları doğrultusunda tedbirlerin sıkılaştırılması söz konusu. Yaşamın hiç durmadığı ve ihtiyaçların bazen de mecburi olarak karşılanması gerektiği kapanma zamanlarında en büyük soru işaretlerinden biri de sokağa çıkma yasakları sırasında ev taşımanın mümkün olup olmadığıdır. eTaşın olarak bu konuda da sizinle gerekli bilgiyi paylaşıyoruz.

Sokağa Çıkma Yasağı Varken Ev Taşınır mı?

Pandemi sürecinin başından beri insanlar evlere kapanmış olsa da bazı ihtiyaçların mecburi olarak giderilmesi gerekiyordu. Başta teslimat yapılması amacı ile kuryeler olmak üzere pek çok üretim yapan firma için de ayrıcalıklar tanındı. İnsanların evlerinden çıkmaması için gerekli olan asgari önlemler alınmış olsa da evden çıkmanın mecburi olduğu durumlar için de bazı düzenlemeler yapıldı.

İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı kısmi kapanma genelgesinde yer alan 10. Madde’de belirtildiği üzere; ‘Yurt içi ve dışı taşımacılık (ihracat/ithalat/transit geçişler dâhil) ve lojistiğini yapan firmalar ve bunların çalışanlarının muafiyete tabi oldukları belirtilmiştir.

Belirtilmiş olduğu gibi pandemi süreci boyunca kapanmaların olması halinde bile ev taşıma mümkün kılındı. Ancak bu süreç normal bir zamanda yapılan ve kişinin belirlenmesine kalmasının dışında izne tabi tutuldu. Bu gereklilik ise vatandaşların daha kolay işlem yapabilmesi adına e-devlet üzerinden karşılandı.

Sokağa Çıkma Yasakları Varken Ev ve Ofis Taşıma İzni Nasıl Alınır?

e-Devlet üzerinden pek çok işlemin uygulanabildiği bugünlerde ev taşıma iznini de yine e-devlet üzerinden alabilmeniz mümkün oluyor. Bunun için yapmanız gerekenleri sizin için aşağıda sıraladık:

1) TC Kimlik No ve şifreniz ile e-devlet uygulamasına giriş yapın.

2) Açılan ana ekranda bulunan arama çubuğuna “Başvuru (İçişleri Bakanlığı)” yazın ve çıkan seçeneğe tıklayın.

3) Açılan ekranda, sağ üst köşede bulunan “Yeni Başvuru” butonuna tıklayın.

4) Açılan ekranda izin türü olarak “Seyahat İzin İşlemleri” seçeneğini seçin ve 65 yaş altı olduğunuzu “Belge Türü” için belirtin.  

5) Bu seçimleri yaptıktan sonra sizden istenen diğer bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girerek evden eve nakliye için izin talebinize devam edin.

6) Son olarak açıklama bölümünü de doldurun: Konu başlığı olarak “Taşınma izni” yazabilir ve evden eve nakliye sürecinizle ilgili diğer detayları paylaşabilirsiniz. Eğer sizinle birlikte taşınacak olan başka bireyler de varsa bu alana mutlaka onların da isim – soyisim ve TC kimlik numaralarını ekleyin.

7) Son adımda ise taşınacağınız adresi de yazıp “Başvur” butonuna tıklayın ve başvurunuzu oluşturun.

Başvurunuzun onaylanmasının akabinde alacağınız izin belgesi ile belirlenen tarihler içerisinde evden eve taşımacılık işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ev taşıma izni almanızın akabinde de kapanma sırasında daha da zorlu olabilen taşınma işlemini eTaşın ile hem kolay hem de ekonomik şekilde çözebilirsiniz.

İnternet sitemiz üzerinden form doldurup yollayarak bizden bütçe teklifi alabilirsiniz. Eksperlerimiz tarafından ihtiyaçlarınızın analiz edilmesi sonrasında onlarca farklı iş ortağımız nakliye firmasından sizin için fiyat teklifi alınır ve en uygun seçenek ile bütçe teklifiniz oluşturulup size sunulur. Bütçeyi onaylamanızın akabinde ise taşınma operasyonunuz başlatılır.

Alanında deneyimli ve uzman bir ekip ile taşınma operasyonunuzu gerçekleştirmenin yanı sıra talep etmeniz halinde “Anahtar Teslim Taşıma” kapsamında bazı ek hizmetler de sunabiliriz. Yeni evinizin temizlenmesi, elektrikli eşyaların bağlanması işlemi ile çilingir temin edilmesi de ek hizmetlerimiz arasında yer almaktadır.

Siz de kolay, güvenilir, profesyonel ve ekonomik bir evden eve taşımacılık için hemen eTaşın üzerinden teklif alabilir ve taşınmanın keyfini sürebilirsiniz.

 

eTaşın Olarak Nasıl Çalışırız?

eTaşın ile taşınma süreciniz bir bütün olarak ele alınır. Nasıl mı?

Taşınma bilgilerinizi girin

Aşağı Ok

Almak istediğiniz ek hizmetleri seçin

Aşağı Ok

Size özel teklifi anında görün ve onaylayın

Müşteri Yorumları

eTaşın ile taşınma süreciniz bir bütün olarak ele alınır. Nasıl mı?

Kemal T.
Istanbul / Anadolu
İlk defa internet üzerinden evden eve nakliye hizmeti aldım. Eşyalarımın paketlenmesinden evimin temizliğine kadar her şey gayet güzeldi, hiçbir sorun yaşamadım. Eşim kapı kilidinin değişmesi konusunda hassastı. Site üzerinden bu hizmeti de satın almış olmamız bizi çok memnun etti. Her şey için teşekkürler.