eTaşın ile Anahtar Teslim Taşınmaya Hazır Mısınız?
Güvenilir nakliye modeli ve ek hizmetlerimizle taşınmak artık çok kolay.
1. Adım
2. Adım
3. Adım
4. Adım
5. Adım

Taşınma İzni Nedir ve Nasıl Alınır? 2021

2021 yılında taşınacak olanların evlerini taşımak için ihtiyaç duydukları zaman dilimine özel olarak ev taşıma izni almaları gerekir. Bunun nasıl alınacağına dair detayları sizinle paylaştık.

Taşınma sürecinin aşamaları düşünüldüğü zaman bir gün içinde tamamlanmasının mümkün olmadığı açıktır. Eşyaların toplanması ve kolilenmesinin yanı sıra nakliyesi, yerleştirmesi ve sonrasında ise varsa çocuğunuzun nakil işlemleri, adres değişiklikleri, aboneliklerin alınması gibi pek çok başka işlemin de kısa süre içinde yapılması gerekir. Bu sebeple de çalıştığınız kurumdan izin almanız gerekir.

Taşınma İzni Nedir? 

Çalışma iznini, bir çalışanın ev taşıma gerekçesi ile üstlerinden alacağı izin olarak tanımlayabiliriz. 

Ev Taşıma İzni Yasal mı?

2021 taşınma izninin de diğer yıllarda olduğu gibi kanun hükmünde kararname ile belirlenmiş yasal bir zorunluluğu yoktur. Ancak yine de bu konuda atılmış bazı adımlar bulunmaktadır.

Çalışanın Yasal Ev Taşıma İzni Kaç Gündür? 

Kamu ve özel sektörde bir çalışan için bu iznin süresi ve dayanakları değişiklik gösterebiliyor. Bu sebeple de bağlı çalıştığınız kurumların ya da kuruluşların özel ya da kamu olmasına bağlı olarak farklı seçenekler söz konusudur.

Kamuda Ev Taşıma İzni Kaç Gündür? 

2021 ev taşıma izni için kamu çalışanları için TC Kanunları dahilinde bir madde belirtilmemiştir. Ancak kamu çalışanları için “Mazeret İzni” olarak belirlenen kısa süreli izinler vardır. Bu izinler ise çalışanın yöneticisinin insiyatifi ile belirlenecek olsa da genel olarak bu mazeret izinlerinin makul sebepleri olmaktadır. Doğum, ölüm, ev taşıma gibi sebepler için alınan mazeret izinlerinde ev taşıma için 3 gün süre ile çalışanın izin alması mümkün olabilir. Ancak bu durumda da işten tümüyle kopmuş olmak değil, esnek çalışma adı altında gerektiğinde ulaşılabilir olmak gibi bir kriter de bulunmaktadır.

Özel Sektörde Ev Taşıma İzni Kaç Gündür? 

Özel sektörlerde çalışanlar için işe başlamadan öncesinde yapılan sözleşmeler ya da sendikalarca belirlenmiş olan koşullara göre 2021 ev taşıma izni 1 iş günü süre ile belirlenmelidir. Bunun haricinde İş Kanunun 55/i maddesi uyarınca çalışanların ücretsiz izin alabilme hakları bulunmaktadır. Ancak yine de hukuki bir düzenleme ile temellendirilmiş olmadığı için çalışanların üstlerinin kullanacağı inisiyatif rol oynamaktadır.

Taşınma İzni Nasıl Alınır? 

2021 ev taşıma iznini almak için gerek kamu gerekse özel sektör çalışanlarının yönetici ya da müdürlerinden konu ile ilgili izin almaları gerekmektedir.

eTaşın ile Daha Kolay

Taşınmanın en yorucu kısmını eTaşın ile çözüme ulaşabilirsiniz. Online olarak teklif alabileceğiniz etaşın sayesinde eşyalarınızın profesyonel bir şekilde taşınmasını sağlayabilirsiniz. İnternet sitemizde bulunan formu doldurarak bize iletmenizin akabinde sizin için en uygun seçeneği belirleyerek bütçe çıkarır ve onayınıza sunarız. Onaylamanız halinde ise belirlenen kapsamda ve zamanda evinizin taşınmasını sağlayabilirsiniz. Hemen eTaşın’dan teklif alın, taşınma operasyonunu işin uzmanlarına bırakın. 

 

eTaşın Olarak Nasıl Çalışırız?

eTaşın ile taşınma süreciniz bir bütün olarak ele alınır. Nasıl mı?

Taşınma bilgilerinizi girin

Aşağı Ok

Almak istediğiniz ek hizmetleri seçin

Aşağı Ok

Size özel teklifi anında görün ve onaylayın

Müşteri Yorumları

eTaşın ile taşınma süreciniz bir bütün olarak ele alınır. Nasıl mı?

Kemal T.
Istanbul / Anadolu
İlk defa internet üzerinden evden eve nakliye hizmeti aldım. Eşyalarımın paketlenmesinden evimin temizliğine kadar her şey gayet güzeldi, hiçbir sorun yaşamadım. Eşim kapı kilidinin değişmesi konusunda hassastı. Site üzerinden bu hizmeti de satın almış olmamız bizi çok memnun etti. Her şey için teşekkürler.